diston-fabrika

“Yeni firmamız Diston Alüminyum ile konumumuzu güçlendirdik”

Diston Alüminyum, Diston Solar Enerji, İnterduş markası ve ismi ile 1996 yılında kuruldu. Kurulduğundan bugüne kadar İnterduş markası ile imalatını yaptığı duş ve küvet kabinleri, duş teknesi, jakuzi, hidro masajlı küvetler, buhar banyosu, Türk hamamı fonksiyonlu duş üniteleri ve banyo dolap üretimini yapıyor. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde 20 bini kapalı olmak üzere 35 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren Diston, patentli ‘İnterduş’ markasıyla kurulduğu günden buyana geçen 21 yılda bölge müdürlükleri ve bölge müdürlüklerine bağlı 450 bayi ile ürünlerini pazara sunuyor. İç Pazar haricinde dış pazarda ise Yunanistan, İngiltere ve Hollanda gibi ergonomik beklentisi yüksek olan ülkelerde pazarda kabul gören ürünler arasında bulunuyor. Bu ülkelerin yanı sıra Irak, Ürdün, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan pazarlarında oluşturmuş olduğu bayilik ağlarıyla pazarda yerini almıştır.

Diston Alüminyum sektöründeki başarılı geçmişinin ardından uzun süre yapılan araştırmalar sonunda 2015 yılında yapımına başladığı alüminyum profil üretimi için tesisini 2016 yılında tamamlayarak üretime start vermiştir. Tesiste son sistem 500 ton/ay kapasiteli alüminyum ekstrüzyon hattı, 750 ton/ay eloksal ve 450 ton/ay kapasiteli elektrostatik toz boya tesis ile üstün kalite anlayışıyla üretim yapmaktadır. Diston Alüminyum standart alüminyum profilleri dışında inşaat, endüstriyel ve dekoratif profilleri üretmektedir.

Diston Alüminyum kurulduğu günden bugüne kadar yıllık dengeli olarak büyümesini devam ettirmiştir. 2015 yılı sonunda %10 luk bir büyüme gerçekleştirmiş, 2016 yılı sonuna kadar bünyesine yeni katılan Diston Alüminyum firmasıyla birlikte %15 lik bir büyüme gerçekleştirmiştir.

Diston Alüminyum önümüzdeki dönemde faaliyet gösterdiği tüm alanlarda geçmişteki göstermiş olduğu gelişimi devam ettirecektir fakat bünyesindeki Diston Alüminyum firmasının faaliyetlerine ağırlık verecektir. Öncelikli olarak inşaat ve endüstriyel alanlarda yeni profillerin geliştirilmesini ve yeni alanlarda alüminyum profillerin kullanımına yönelik çalışmaları hedeflemektedir.

Diston Türkiye ve bölge pazarının önde gelen, Avrupa pazarının ise kendinden söz ettiren firması konumundadır.

Diston Alüminyum kendi bünyesinde Ar-ge çalışmalarını yaptığı ürünlerin faydalı model, endüstriyel tasarım ve patent tescillerini Türk Patent Enstitüsünden alarak müşterilerine yeni ve özgün ürünler sunmanın gururunu yaşamaktadır.
Diston Alüminyum tüm ürünlerinin kalitesini almış olduğu İSO-9001:2000, CE Belgesi, TSE-TSEK, Garanti Belgesi ve marka tescilleri ile kanıtlamaktadır.
Birlikte gidecek daha çok yolumuz var…